Sõjavägi või lasteaed?

Posted: august 30, 2012 in Uncategorized

Ma olen nii tige, et ei suuda isegi pikka kommentaari juhtumile kirjutada. Lihtsalt olen vihane, kuidas kaks venelasest rikkuri võsukest ei suuda leppida füüsilise tööga, labida tööga, ning mõtlevad mingi jura valmis. Meedia haarab selle lõugade vahele ja ongi jama valmis.

Minu kaitseväes teenimise aeg jääb dekaadi tagusesse aega. Meil oli ka paar venelast pundis. Ja nad said tegelikult väga hästi eesti keelest aru, eriti kui NEIL midagi vaja oli. Kui aga midagi teha kästi siis oli vastuseks pearaputus koos sõnadega: “Ei sjaa aru!” Üldiselt olidki nad laisad, püüdsid lõdavlt läbi saada ning hoidsid kõrvale ega allunud tihtilugu korrale.

Ühele sellele õpetasid kaaslased, mis tähendab sõjaväeline kord. Kasramu välipeldikute taga. Peale seda, kui terve rühm oli tema räige rikkumise pärast tund aega öösel kell 2 mööda hoovi ringi roomanud.

Lõpetuseks arvan, et just sellised tropid on esimesed, kes mobilisatsiooni korral kiiremas korras putku pistavad. Ja sääraseid on Eestimaa täis.

Advertisements
Kommentaarid
 1. Martin ütles:

  Tropid on need kes arvavad, et sõjavägi on midagi normaalset. Kui sa pole vabatahtlikult sõjaväkke läinud, siis sa ei peagi alluma korrale. Tänapäeva sõjas on jalaväge ainult vaja laibakottide täiteks. Mis see räige rikkumine oli? See, et terve rühm roomas, sellest pole midagi, nad ise tahtsid sõjaväkke minna. Esimesena lasevad jalga need, kes on sõjaväes käinud ja need, kes on keskklassist või rikkad.

 2. taskurebane ütles:

  Sa vahi!
  Sa arvad siis, et sõjavägi pole normaalne ja kui sind sinna on värvatud siis sa ei peagi korrale alluma? See on küll tõsiselt madalalaubaline arvamus. Ma küll üritan, kuid ei suuda mõista, mis sind sellise arvamuseni on viinud.

  Ilmselt pole sa ise sõjaväes käinud. Vastasel juhul teaksid sa ühest õppetunnist, et tänapäeva sõda erineb sõjast, mida tunti näiteks 60 aastat tagasi. See erineb sellega, et suurem osa hukkunuid on tsiviilisikud. Sa vaata kas või sõdade statistikat, mis viimase dekaadi ajal Lähis-Idas toimunud on. Iga tuhande tsiviili kohta on 5 hukkunud sõdurit. Nii, et laibakottidesse lähevad süütud kannatajad.

  Kus ma kirjutasin ,et rühm, kes roomas, koosnes ainult vabatahtlikest? Ainus vabatahtlik terve meie kompanii peale olin mina. Ülejäänud saabusid n.ö. kutsetega.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s