Kaks esimest kuud aastast

Posted: veebruar 22, 2014 in Uncategorized

Kaks esimest kuud aastast on napilt-napilt möödas. Üks nädalake veel jäänud. Siis on märts. Ja siis aprill. Sünnipäev läheneb suurel kiirusel. See mõte, et ma kõnnin oma neljandat aastakümmet siin munal on pagana hirmutav. Kuidagi. Miskipärast. Kusagil sügaval hinges, kusagil seal põrna taga (ega ma täpselt aru saagi, kus täpselt) on mingi ürgne hirm vanuse ees. See on alles hiljuti tekkinud. Ei tea, kas peaks mõnele hingetohtrile näitama.

Eelmises postituses sai mainitud, et tütar käis oma opil ära ja lootus paranemisele on suur. Kaks kuud on näidanud, et suurus pole üldse oluline. Toonane lasteaias käimise rekord – 8 päeva – on löödud…nelja päevaga. Et siis 12 päeva. Ma tean küll, millest kõik alguse saab, kuid meil pole võimalustki raviga alustada. Martha Marial on nii, et kui nohu tekib on kohe kõrvades. Pandi need torukesed küll kõrva, aga haigeks jääb ta ikka. Mäda voolab küll kenasti kohe välja ning haiguse kulg on kergem, kuid haiguste sagedus pole nagu väga muutunud. Et saaks nohu ravida, seda pole – kohe on kõrvad valusad. Veebruari teisel nädalal haigestusin isegi. Istun veel praegugui koos põnniga haiguslehel. Uuest nädalast saan ehk tööle. Aga pole mingit lusti saata last tagasi lasteaeda, kui täna jõudis minuni info, et tema rühmas käivast 14 lapsest on viis lasteaias, kõigil nohu. Võib olla teistel lastel on nii, et lihtsalt nohu ilma palavikude ja põletike, ent meie pliks on kohe sirakil voodis. Miks nad viivad oma tõbiseid lapsi lasteaeda haigusi levitama? Tahaks neil võtta kohe rinnust ja korralikult raputada. Äkki koliseb raasuke mõistust kuhugi paigale. Või peaks hakkama trahvima neid vanemai, kes oma nohuse lapse lasteaeda viivad? Küsisin ühel vanemalt kord, kes oma poisi hommikul lasteaeda tõi, lapsel tatt ninast väljavoolamas, säärane roheline, veniv, nagu rabarberikisell, et miks ta nii teeb. Lapsevanema kommentaar, et see pole nakkav ajas mu endast välja. Järgnenud sõnavahetus ei kuulu avalikustamisele. Aga me ei tereta ka enam. 🙂

Kevad on tulemas ja ma tunnen seda. Talv, kahjuks tänavu selline väga lahja, on läbi saamas. Aasta esimese grilli tahaks nüüd ära teha. Esmaspäeval tekib selleks esimene võimalus.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s